86193439_2778175665593732_72679043378656

Masaż Lomi Lomi Nui

Agnieszka Wojtkowiak     tel. 727478777 
 
od kilku lat zakochana w tym rytualnym masażu, będącym doskonałym uzupełnieniem praktyki jogi i zawierającym w sobie idee takie jak oddanie, płynność, oddech, medytacja w ruchu.  
 
Przez kilka miesięcy terminowała, a następnie ukończyła kurs podstawowy KINO MANA - hawajskiego masażu świątynnego, u jednych pierwszych masażystów Lomi Lomi Nui w Polsce. 
 
"Wykonywanie masażu jest dla mnie kolejnym krokiem w procesie pracy z ciałem. Procesie, który wiele lat temu rozpoczęłam studiując własne ciało podczas praktyk jogi i obserwując uczniów na zajęciach.  Badanie coraz głębszych struktur ciała i płynących z niego subtelnych wrażeń w praktyce asan, w pranajamie, w medytacji oraz w wielokrotnym odbieraniu masażu pozwoliło mi odnaleźć w sobie harmonię oraz doświadczać ogólnego dobrostanu. Wewnętrzna radość, spokój, akceptacja, szacunek do wszystkich istot z łatwością goszczą w uwolnionym od napięć ciele. Tym pragnę się dzielić."
Lomi Lomi Nui to masaż świątynny tradycyjnie wykonywany przez hawajskich Kahunów. Jego celem jest uzdrawianie ciała na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym, relaksacja i uwalnianie od blokad energetycznych. Jest ucztą dla zmysłów, powracającym, rozległym dotykiem przy dźwiękach muzyki, harmonijnym rytualnym tańcem masażysty wykonywanym w skupieniu i oddaniu, pozwalającym uruchomić naturalny przepływ energii w ciele, aby powrócić do stanu radości i wewnętrznego spokoju. Masaż wykonywany jest w duchu aloha czyli bezwarunkowej miłości, w pełnym oddaniu dla osoby masowanej.

To masaż całego ciała z wykorzystaniem rozgrzanego oleju. Strefy intymne pozostają zakryte chustą lub ręcznikiem. Najpierw wykonywany jest masaż tyłu ciała, z dużą uwagą dla pleców i karku, a następnie masaż przodu. Charakterystyczne są rotacje kończyn, które pozwalają doświadczyć nowej przestrzeni w stawach barkowych i biodrowych. Masażysta - tancerz wykonuje długie płynne ruchy na ciele o różnym stopniu intensywności. Po masażu należy pić spore ilości wody. Warto też zapewnić sobie wolny czas, by w pełni doświadczyć jego efektów.

Czas trwania :  ok. 2 godz.
20200531_200322.jpg

Masaż misami dźwiękowymi

Danuta Preuss       tel. 665557075
ukończyła pełny cykl Szkolenia Masażu Dźwiękiem Misami Terapeutycznymi i Gongiem Wietrznym otrzymując Tytuł Masażysty Dźwiękiem. Szkolenie i praktykę rozpoczęła w 2014 r. 
Masaż wykonywany jest certyfikowanym Misami Dźwiękowymi ACAMA. Dźwięk i fala akustyczna mis wnika w ciało, powoduje wibrację komórek przywracając im stan naturalnej równowagi i pobudzając organizm do samoregeneracji.  

Masaż Misami Tybetańskimi jest przeznaczony dla wszystkich osób potrzebujących relaksu . Szczególnie skuteczny dla osób przemęczonych, przepracowanych, zestresowanych. Specyfika fal dźwiękowych ułatwia mózgowi zwolnienie rytmu pracy, przejście od stanu beta (aktywność) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza). Terapia wyraźnie poprawia nastrój i nastawienie do życia. W wyniku tego nabieramy poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. W momencie wyciszenia myśl płynie swobodnie, a organizm wraca do równowagi. Możemy pozbyć się niszczących emocji, odzyskać spokój, intuicję, jasność umysłu. Masaż wspomaga przepływ energii witalnej, pomaga w dolegliwościach bólowych, reguluje pracę układy hormonalnego, usuwa napięcia fizyczne i emocjonalne, ożywia wewnętrzne siły samouzdrawiające.

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej i trwa ok 1 h. Ubiór, bez metalowych klamr i guzików, powinien gwarantować wygodę. Warto również zdjąć wszelką biżuterię. 

 
28070480_416455445441993_866431233547813

Technika Bowena

Katarzyna Preiss- Jastrzębska     tel. 888347591
terapeutka ustawień systemowych i techniki Bowena, metody manualnej, przywracającej homeostazę organizmu.
Technika Bowena może być stosowana oddzielnie lub jako uzupełnienie innych zabiegów, zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych, w ramach rehabilitacji albo profilaktycznie, w każdym wieku i stanie zdrowia, ponieważ nie wywołuje skutków ubocznych i „nie może zaszkodzić” .Metoda ta polega na wykonywaniu delikatnych, a jednocześnie znaczących ruchów na mięśniach, ścięgnach i powięzi, wprawiających organizm w stan głębokiej relaksacji, co powoduje rozluźnienie napięć w obrębie całego ciała, a w rezultacie kolejno jego detoksykację, regenerację narządów i układów, wzmocnienie odporności. Skutkiem jest przywrócenie równowagi fizycznej, fizjologicznej, psychicznej i emocjonalnej.