top of page

sob., 24 wrz

|

Poznań

Ceremonia dźwięku w równonoc jesienną

GONGI, MISY, INSTRUMENTY ARCHAICZNE

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Ceremonia dźwięku w równonoc jesienną
Ceremonia dźwięku w równonoc jesienną

Czas i miejsce

24 wrz 2022, 19:00 – 20:00

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Uwolnij się od bólu, stresu, napięć, zregeneruj się, odpręż, doświadcz dźwięków instrumentów archaicznych i pozwól sobie na świadomą podróż, świadome śnienie... wejrzyj w siebie i otaczającą cie przestrzeń..

RÓWNONOC JESIENNA - to jedno z czterech centralnych świąt, zjawisk astronomicznych (wiosna, lato , jesień, zima) obowiązujących w naszym kalendarzu solarnym. Zjawiska te zwane są równonocami i przesileniami (równonoc wiosenna i jesienna, przesilenie letnie i zimowe) W kalendarzu solarnym umiejscowione są w odstępach kwartalnych (marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień). W ten sposób jako całość tworzą kosmologiczną mapę/medyczne koło czterech pór roku, czterech kierunków, czterech żywiołów, etc. Tego rodzaju momenty/ceremonie/święta praktykowane były w kulturach antycznych na wszystkich kontynentach naszego globu. Obieg kalendarza zwraca uwagę na rytm/puls ziemi/kosmosu/ stwarzając tym samym okazję do odnalezienia i zharmonizowania piątego elementu. Tym piatym elementem jesteśmy my sami, każda istota z osobna, tj. nasze JA. JA jako punkt, jako centrum wszechświata. Wszystko to co jest we mnie, w kontekście tego wszyskiego co jest na zewnątrz po za mną, po za nami. Mapa jest pewną formą "gps-u" nawigacji/lokacji własnego JA, i jego potencjału na tle egzystencjalnej siatki przyczynowo skutkowej tj. naszych wzorców, archetypów, żywiołów, temperamentów, sił zwierząt, przodków, opiekunów i przewodników duchowych z którymi (w formie cienia lub światła) mierzymy się każdego dnia.

RÓWNONOC JESIENNA koncentruje się wokół żywiołu WODY i sił/mocy mentalnych/psychicznych, które to wspiera kierunek zachodu i wszystkie związane z nim siły natury. Równonoc jesienna to BRAMA PRZEJŚCIA między "dojrzewaniem a dojrzałością, to czas plonów i ich przetwarzania/wyciskania soków". To najdogodniejszy czas do AKTYWIZACJI szeroko pojętej ENERGII z przestrzeni SIŁ GŁOWY: INTELEKTU I ROZUMU. Archetypem tego okresu jest nasz wewnętrzny RODZIC tj. OPIEKUN/PRZEWODNIK. Rodzic/Przewodnik żyje w każdym z nas. Jest obecny, i tak samo istotny dla naszej osobowości jak nasze pozostałe 3 wewnętrzne jakości tj. wewnętrzne dziecko które swoje święto obchodzi w równonoc wiosenną, wewnętrzny młodzieniec w przesilenie letnie, czy wewnętrzny starzec w przesilenie zimowe. Okres jesieni a zwłaszcza czas jej równonocy, to nie tylko dogodny czas na uporządkowanie/zharmonizowanie relacji z samym sobą, ze swoim wewnętrznym archetypem tj. Rodzicem/Przewodnikiem, ale także z naszymi rodzicami, opiekunami, nauczycielami. Nasi Rodzice to pamięć rodu, nośnik wzorców, programów które (jako nie nasze) w nas mniej lub bardziej sie „wdrukowały”. Zatem okres jesieni i związane z nią siły (w tym rodzice i ja jako rodzic) wspierają nas, wskazują nam, w jaki sposób możemy przeprogramować juz niesłużące nam (naszemu wewnętrznemu archetypowi) lub utrwalić (w wewnętrznym naszym archetypie) te wznoszące, potrzebne na tu i teraz wzorce-programy. Dlatego też w tym czasie przy wsparciu dźwięków odprawia się różnego rodzaju rytuały mające na celu wesprzeć energetycznie siły mądrości głowy tj. siły mentalne, a także wszystko to, co cykliczne w tym okresie powinno poddać się analizie "za i przeciw", tak aby móc zaplanować, przygotować się do zimowego odpoczynku, snu naszego ciała i szeroko pojętej materii.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ: A – Przed Sesją B – W czasie Sesji C – Po Sesji

A – Przed: * Dobrze jest przyjść co najmniej 15 min przed startem, z nieprzejedzonym brzuchem , warto pamiętać o karimacie i czymś do przykrycia się, wyłączeniu telefonu, a także dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia. * Przed każdą sesją dobrze mieć przygotowaną własną (pozytywną) afirmację/wizualizację (tzn. przyjść z intencją na taki temat który chcielibyśmy wcielić w nasze życie np. pod kątem zdrowia, sukcesu zawodowego, dobrych wyników w nauce, w relacjach itd.) Gdy już przyjmiemy pozycję wygodna dla siebie (np.leżącą) to w celu wyrównania napięć w ciele wykonajmy proste ćwiczenie IZO (wdech nosem, wstrzymujemy na 3-5 sek. powietrze, następnie zaciskamy pięści i napinamy całe ciało na wstrzymanym wdechu, następnie (po tych 3-5 sek.) na wydechu powietrza ustami rozluźniamy ciało. Sekwencje powtarzamy 3-5 razy. * pamiętajmy o wyciszeniu umysłu i skierowaniu uwagi na sesję na TU i TERAZ…wyłączmy analizę i wszelkie ocenianie/krytykowanie. Analizę zostawmy po sesji ponieważ przez doświadczenie wibracji zależy nam na relaksie a nie uwadze np. “chrapiącego obok nas sąsiada”. Rozpraszając swoją uwagę trudno będzie się zrelaksować, raczej się zmęczysz. Pamiętajmy że energia podąża za uwagą. Inaczej mówiąc – dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. W miarę naszych możliwości pozbywamy się wszelkiej ciekawości, lęków, uprzedzeń, a także wszelkich oczekiwań względem sesji i siebie (zawsze jesteśmy we właściwym miejscu o właściwym czasie)

B – W Czasie: * Skupmy się na ciszy w sobie jak i dźwiękach nas otaczających, pozwólmy poprowadzić się dźwiękom. Podczas sesji staramy się zintegrować z dźwiękiem, “stajemy się dźwiękiem”, a jednocześnie utrzymujemy w podświadomości, świadomości i nadświadomości temat naszej afirmacji. Próbujemy także przybrać pozę bezstronnego bezkrytycznego i nie oceniającego obserwatora własnych stanów, przyglądajmy się własnej psychice, uczuciom, emocjom..wprawieni uczestnicy podczas sesji łączą te trzy zależności (integrację, afirmację i obserwację) * Klasyczne objawy podczas trwania sesji to: - zaśnięcie/czuwanie - chrapanie - spokój/rozdrażnienie zmysłowo emocjonalne - uczucie braku ciała - uderzenia gorąca/zimna - mrowienie i drętwienie ciała - wybuchy śmiechu/płaczu - bóle/lekkość głowy * W sytuacjach krępujących samopoczucie jest możliwość opuszczenia sali i ewentualnego powrotu. Jeśli zajdzie usilna potrzeba opuszczenia sali to zrób to, nie forsuj pozostania na siłę. Czas trwania sesji około 60 min.

C – Po: * Po ostatnim dźwięku pozostajemy jeszcze chwilę w ciszy do momentu gdy prowadzący nie przejdzie do aktywizacji * Będąc jeszcze w pozycji relaksacyjnej (zanim się podniesiemy) aktywizujemy się powoli. “Przeciągamy się” i wykonujemy małe miękkie ruchy (kończyny), unikamy gwałtownych ruchów, nie śpieszymy się, każdy wstaje/budzi się w swoim tempie, nikt nikogo nie ponagla. * Po sesji, jak po każdym masażu w celu wypłukiwania złogów i toksyn zaleca się pić wodę,soki, herbaty ziołowe (oczyszczające) * Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to: - senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu - przypływ zwielokrotnionej energii - radość/lekkość - wybuchy śmiechu/płaczu - bóle/lekkość głowy - nadmierny apetyt/pragnienie picia - i inne * Wszystkie przeżycia jak i stany są indywidualne i są adekwatne do obecnego psychosomatycznego stanu w jakim jednostka a także prowadzący się znajduje, jak i od okoliczności pogodowo-meteorologicznych. * Wszelkie niekoniecznie przyjemne stany najczęściej związane są z puszczaniem blokad, napięć (tak samo jak przy klasycznym masażu), skupieniu uwagi na umyśle/analizie, czy też z negacją odbytej sesji. * W ramach wymiernej analizy zaleca się doświadczenie minimum 3 sesji. * Istnieje (w ramach rozmowy diagnostycznej z prowadzącym) możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami.

POZYCJA CIAŁA W CZASIE SESJI Pozycja uczestnika jest dowolna, leżąca ewentualnie siedząca (w zależności od predyspozycji i chęci uczestnika). Bierny udział uczestnika w zajęciach relaksacyjnych polegający na przybraniu pozycji/postawy wygodnej dla uczestnika, ze wskazaniem wedle możliwości uczestnika na pozycje leżącą. Pozycja leżąca jest wygodna i bardzo bezpieczna. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy mają słaby kręgosłup, zaburzenia równowagi lub inne dolegliwości uniemożliwiające przyjęcie do relaksu np. pozycji siedzącej.

PROGRAMOWANIE - TECHNIKI WYOBRAŻENIOWE/AFIRMACJA Afirmacja/wizualizacja jest doskonałym sposobem na urzeczywistnianie tego co by się chciało w życiu osiągnąć. Pojęcie to dotyczy zazwyczaj zdań wpływających na poziom samoakceptacji. Afirmować pod kątem własnej osoby to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie i wszystkiego, co się z sobą wiąże. Polega na wyobrażaniu sobie, powtarzaniu pozytywnych twierdzeń słownie czy tez w myślach na temat wszystkiego, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia samorealizacji u osoby ją stosującej.

Podczas sesji dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia, matę i coś do przykrycia się.

Przeciwwskazania: - rozrusznik serca, wszelkie wstawki mechaniczne w ciele, silne stany depresyjne. Szczególna ostrożność przy epilepsji.

KONTAKT: Sananda: tel. Aga: 727 478 777, Tomek: 790566958 Wstęp 60 zł 

Dla regularnych uczniów Studio Sananda 50 zł

PROWADZĄCY Tomasz Niewiadomy/Organic Art. Syntony - https://organicartsyntony.wordpress.com/kontakt/, https://organicartsyntony.wordpress.com/, https://www.facebook.com/OrganicArtSyntony/, Niburu Project - https://www.facebook.com/Niburu-Project Pracownia i działania na rzecz osób niepełnosprawnych - http://www.ostoja.org.pl/.../40-pracownia-muzykoterapii

Share This Event

bottom of page