top of page
438124938_804150895114470_4706475187066591503_n_edited_edited.jpg

Agnieszka Wojtkowiak

 

Nauczycielka jogi metodą IYENGARA® w stopniu Intermediate Junior III/level 3

Obecnie prezeska Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce SJIP.

Uczenie jest wypadkową moich zewnętrznych i wewnętrznych doświadczeń przełożonych na język jogi, mojego czucia i rozumienia opanowanych technik i metod pracy z ciałem i pracy z grupą spowitych życzliwością i uszanowaniem drugiego człowieka.

Joga jest życiem.

To, czego doświadczamy w praktyce, w asanie, przekłada się na codzienne życie. To wyrównanie zewnętrznych i wewnętrznych struktur oraz działających sił, aby doświadczać spokoju i harmonii.... czyli dobrego życia.

Poza jogą:

Hawajski masaż Lomi Lomi Nui

Sesje indywidualne, Access Bars, Theta Healing

        W licealnych czasach odkrywania wschodnich filozofii, zaglądania w nurty psychologii i adaptowania w życiu idei wegetariańskich pojawiło się pierwsze wydanie „Światła jogi” BKS Iyengara. Stopniowo pozycje jogi zaczęły wpisywać się w moją codzienność. Na pierwsze zajęcia poszłam wiele lat później. Nieregularne domowe ćwiczenie zamieniło się w regularną praktykę własną, udział w warsztatach i kursach nauczycielskich, kilku u Konrada Kocota i jednym u Nataszy Moszkowicz i Ewy Wardzały (trzyletni kurs na stopień Introductory II, trzy roczne kursy przygotowujące do stopni Intermediate Junior I, Junior II oraz Junior III/2018).

 

W 2018 i 2020 r. odbyłam dwa miesięczne staże w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie w Indiach. W  

2024 zorganizowałam i wzięłam udział w intensywnym dwutygodniowym warsztacie dla polskich nauczycieli jogi w RIMYI. Od lat z radością uczestniczę w konwencjach i warsztatach jogi prowadzonych przez polskich i zagranicznych nauczycieli. Posiadam certyfikat marki jogi metodą BKS Iyengara. Zajęcia jogi prowadzę od 2010 r. Szkolę nauczycieli.  Regularnie praktykuję i medytuję.
 
Lubię uczyć innych i lubię się uczyć, angażować w nowe doświadczenia, które pozwalają obserwować siebie w różnych okolicznościach. 
Ukończyłam kilka certyfikowanych kursów hawajskiego masażu świątynnego Lomi Lomi Nui (P. Tomkiewicz, D i J Adamczykowie, Susan P’ainiu Floyd), zaawansowany kurs wejścia do Kronik Akaszy (z Gabrielle Orr), trzy stopnie Theta Healing (z Marianną Bartke), pierwszy stopień Access Bars oraz pełny cykl szkolenia masażu dźwiękiem mis terapeutycznych i gongu wietrznego (A. Samek).
 
Kocham bycie w naturze, drzewa, las, ziemię, śpiew ptaków, szum wody, bose stopy, konie i mojego psa. Uwielbiam zanurzyć się w doświadczaniu przyrody, w praktyce jogi i qigong, w tańcu, masażu i siedzącej medytacji. Cenię szczere bliskie relacje, głębokie pogawędki, wolno płynący czas i odważne podążanie za głosem serca. fot. SJIP

 

9f0d30a1-6c9c-45a7-90a7-fd7f4306a484_edited_edited_edited.jpg

Pola Myszkowska

instruktorka jogi,

w trakcie treningu mentorskiego uznanego przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce

 

nauczycielka jogi dla dzieci

Uczenie jogi wspieram dźwiękiem. Inspirację czerpię również z tańca, qi gong i tai chi.

Joga dla mnie to stan, w którym oddech staje się lekki i swoją świeżością odżywia wszystkie komórki, gdy serce bije rytmicznie i wyzwala się radość.
Wtedy mam poczucie wewnętrznej mocy. Płynie ona z ziemi, po której stąpam i z powietrza, którym oddycham. Otwierając się na to – jestem, a joga jest mną

Poza jogą:
masaż dźwiękiem mis terapeutycznych i gongu wietrznego

 

Pola

     Ścieżką jogi podążam już blisko 12 lat.  W 2019 roku ukończyłam  kurs instruktorski prowadzony dla EFIB  przez nauczycieli jogi metodą Iyengara. Ukończyłam także kurs nauczania jogi dla dzieci (Art of Yoga Emilia Burkiewicz).


Regularnie praktykuję samodzielnie oraz na zajęciach i warsztatach prowadzonych przez zaawansowanych nauczycieli jogi posiadających certyfikat marki jogi Iyengara. Jestem członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce, nauczycielką w trakcie szkolenia mentorskiego u Agnieszki Wojtkowiak.


Od kilku lat prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne, w tym jogę dla seniorów, dla dzieci i zajęcia rodzinne.  
Sesje jogi urozmaicam dźwiękiem.


Zafascynowana terapeutycznym wpływem dźwięków na człowieka, w 2021 r. ukończyłam szkolenie z zakresu Muzykoterapii Organicznej - Gongi i instrumenty archaiczne w terapii i profilaktyce (Organic Art Syntony), a w 2023 r. pełny cykl szkolenia masażu dźwiękiem mis terapeutycznych i gongu wietrznego (A. Samek).
 

Pracę z ciałem i oddechem łączę z dobroczynnym wpływem wibracji mis, dzwonków, kamertonu, gongu. Dostrzegając dużą potrzebę rozluźnienia, zarówno u dzieci jak i u dorosłych, wykorzystuję wibracje instrumentów, które pozwalają uwolnić fizyczne napięcia, wejść głębiej w subtelne przestrzenie człowieka.

           
Regularne doświadczanie relaksujących „kąpieli dźwiękowych” sprawia, że praca na macie staje się bardziej dostępna w zakresach fizycznych i przyjemniejsza. 
Naturalne instrumenty rezonują z tą cząstką w nas, która pamięta i chce być zawsze w harmonii z otaczającym światem.

448278078_1157155568658921_8112749849666275806_n — kopia.jpg
bottom of page