top of page

sob., 09 kwi

|

Poznań

Ceremonialne kakao i koncert transowo-relaksacyjny

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Ceremonialne kakao i koncert transowo-relaksacyjny
Ceremonialne kakao i koncert transowo-relaksacyjny

Czas i miejsce

09 kwi 2022, 18:00 – 20:30

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

Goście

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie przy filiżance sycącego kakao i z serca płynących dźwiękach.

KAKAO CEREMONIALNE "Pokarm Bogów", święta roślina Majów i Azteków, wspomaga ciało oraz ducha, otwiera serce, stymuluje mózg i pomaga pracować z emocjami. Ten aromatyczny, czekoladowy napój zawiera w swoim składzie dobrze przyswajalne substancje czynne, rozjaśniające umysł, lekko pobudzające, skutecznie poprawiające samopoczucie oraz duże ilości związków mineralnych, m.in. cynk, żelazo, magnez i potas, dzięki czemu zachowuje wysoką wartość odżywczą. Dobrze wpływa na budowę elementów krwi, dotlenienie i regenerację. Takie kakao różni się smakiem od kakao, które znamy ze sklepów. Jest gęste, tłuste i bardziej wyraziste.

Tradycja picia ceremonialnego kakao sięga czasów Majów i Azteków. Wierzono, że napój uzyskiwany z ziaren kakaowca ma magiczne moce, oczyszcza ze złej energii, pozwala połączyć się z matką naturą i ułatwia kontakt z bóstwami. Tradycja ta przetrwała do dziś i stanowi potężny środek otwierający czakrę SERCA, pomagający wejść w głębokie połączenie z bliskimi nam osobami oraz w intymny związek z własnym wnętrzem, emocjami i uczuciami. Cudownie wspiera praktykę medytacji, jogi, wewnętrzny rozwój oraz połączenie z Wyższym Ja. Częścią ceremonii jest ustanowienie INTENCJI, którą w duchu miłości pragniemy wprowadzić w życie. Ceremonia kończy się tańcem, podczas którego kakao aktywuje się w ciele i Sercu.

KONCERT Nasze spotkanie dopełni więc koncert transowo-relaksacyjny w wykonaniu muzyków La Casa del Vuelo & Innerbloom. Są to dwa projekty muzyczne, których połączenie pozwoli uchwycić dynamikę ceremonii i oddać ją poprzez dźwięk

La Casa del Vuelo tworzą Joanna Dorębska i Tomasz Chodnik - para wędrownych artystów i muzyków wykorzystujących w swojej podróży przez dźwięki handpan, rav vast drum, wokal, bęben obręczowy i inne instrumenty, które zabiorą Cię w podróż w głąb własnego ciała i dalej poza jego fizyczne granice i doznania. Zanurz się w kojących dźwiękach i kołyszących wibracjach i pozwól unieść się muzyce, rozpływając się w relaksie. Rozluźnij mięśnie, zapomnij o tym, co masz do zrobienia, czego pragniesz, czego się boisz lub szukasz i osuń w bezkres bezpieczny i wieczny.

Projekt Innerblꝏm narodził się ze spontanicznego spotkania bratnich dusz, a także wibracji dwóch instrumentów: gitary oraz rav vast drum'a. Gramy muzykę intuicyjną, rytmiczną i transową, podążając za flow chwili obecnej. Przekraczając bramę własnej wyobraźni, zabierzemy Was we wspólną podróż po subtelnych czeluściach, łączących ciało, umysł i duszę.

Muzycy wspólnie zadbają by otulić, ukołysać, ale i rozkołysać Nas po ceremonii i chwycić w dźwięki nasze wspólne doświadczenie i energię wydarzenia.

Przykładowe utwory:

Wydech i wdech: https://www.youtube.com/watch?v=YvxVZ1mJF8o New World: https://www.youtube.com/watch?v=oWizgpXPMqI

Innerblꝏm: https://www.youtube.com/watch?v=hgGdwF2ABAU https://www.youtube.com/watch?v=cZYYKzyavQU

Joanna Dorębska - psycholożka i wokalistka oraz autorka tekstów, zafascynowana wszelkimi formami wyrazu artystycznego i poznawania siebie poprzez doświadczanie. W swojej twórczości łączy muzykę, pracę z ciałem, słowem i głosem, aby stworzyć jej odbiorcom przestrzeń do zanurzenia się w siebie i poznania niezmierzonego bogactwa własnego wnętrza.

Tom Chodnik (SoundWalk) - malarz i muzyk od najmłodszych lat gra na bębnach i innych instrumentach rytmicznych, a w ostatnim czasie eksploruje melodyjną magię Handpan'a i Rav Vast Drum'a. Zaangażowany w wiele projektów muzycznych miał okazję tworzyć oprawę muzyczną warsztatów, ceremonii i pokazów.

Krzysztof Gruszczyński (Tui Teras)- arteterapeuta, filozof, artysta i gitarzysta, inicjator wielu projektów artystycznych. Wraz z La Casa del Vuelo współtworzy transowy projekt muzyczny Innerblꝏm.

Ceremonialne kakao przygotuje dla nas Pola Myszkowska

KOSZT: 80 zł Konieczne ZAPISY: fb Studio Sananda; tel./sms 727 47 87 77

Serdecznie zapraszamy  :-)

Share This Event

bottom of page