top of page

sob., 29 paź

|

Poznań

Dzień otwarty, ceremonialne kakao i taniec dusz

Poznaj nas, poznaj naszą przestrzeń, poznaj nasze działania.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Dzień otwarty, ceremonialne kakao i taniec dusz
Dzień otwarty, ceremonialne kakao i taniec dusz

Czas i miejsce

29 paź 2022, 16:00 – 21:00

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy wszystkich ciekawych, czym jest joga, otwartych na nowe doświadczenia, zapraszamy adeptów i sympatyków jogi, wszystkich pragnących celebrować każdą chwilę w radości, miłości i akceptacji.

To nastrój przesądza o jakości naszego życia. To czym rezonujemy teraz, tworzy naszą przyszłość.

Zatem zapraszamy Cię na podróż w głąb Siebie, podróż poprzez świadomą praktykę jogi metodą BKS Iyengara, precyzyjną, metodyczną, kreatywną. Wzmacniając i oczyszczając ciało, świątynię duszy, otwieramy się na głębsze rozpoznanie siebie: swoich potencjałów, by móc je rozwijać, i swoich słabości , by móc je niwelować.  Praktyka jogi oferuje narzędzia, pokazuje ścieżkę do odkrycia naszej prawdziwej natury.

Poznaj nas,  poznaj naszą przestrzeń,  poznaj nasze działania.

JOGA - WSTĘP WOLNY

16:30 - 17:00 joga rodzinna; dzieci wraz z opiekunami (Pola)  

17:15 - 17:50 joga wg Iyengara: praktyka asan dla wszystkich (Agnieszka)  

18:00 - 18:40 joga wg Iyengara: relaks, ćwiczenia oddechowe jako wstęp do pranajamy, medytacja (Agnieszka)

W kuluarach: pogawędki o jodze i życiu w dobrej atmosferze przy świeżo parzonej herbacie :-)

CELEBRACJA ŻYCIA 

przy gorącym kakao i rytmicznej muzyce otwierających przestrzeń ciała, umysłu i serca

19:00 - 19:30 ceremonia kakao (Pola)

19:30 - 20:45 ecstatic dance - ekstatyczny taniec dusz ( Krzysztof)

ZAPISY  dotyczą tylko ceremonii kakao, aby wyrazistego kakao wystarczyło dla wszystkich, tel./sms 727 478 777 

KOSZT ceremonii kakao:  40 zł  

KAKAO CEREMONIALNE "Pokarm Bogów", święta roślina Majów i Azteków, wspomaga ciało oraz ducha, otwiera serce, stymuluje mózg i pomaga pracować z emocjami. Ten aromatyczny, czekoladowy napój zawiera w swoim składzie dobrze przyswajalne substancje czynne, rozjaśniające umysł, lekko pobudzające, skutecznie poprawiające samopoczucie oraz duże ilości związków mineralnych, m.in. cynk, żelazo, magnez i potas, dzięki czemu zachowuje wysoką wartość odżywczą. Dobrze wpływa na budowę elementów krwi, dotlenienie i regenerację. Takie kakao różni się smakiem od kakao, które znamy ze sklepów. Jest gęste, tłuste i bardziej wyraziste. Tradycja picia ceremonialnego kakao sięga czasów Majów i Azteków. Wierzono, że napój uzyskiwany z ziaren kakaowca ma magiczne moce, oczyszcza ze złej energii, pozwala połączyć się z matką naturą i ułatwia kontakt z bóstwami. Tradycja ta przetrwała do dziś i stanowi potężny środek otwierający czakrę SERCA, pomagający wejść w głębokie połączenie z bliskimi nam osobami oraz w intymny związek z własnym wnętrzem, emocjami i uczuciami. Cudownie wspiera praktykę medytacji, jogi, wewnętrzny rozwój oraz połączenie z Wyższym Ja. Częścią ceremonii jest ustanowienie INTENCJI, którą w duchu miłości pragniemy wprowadzić w życie. Ceremonia kończy się tańcem, podczas którego kakao aktywuje się w ciele i Sercu.

ECSTATIC DANCE jest formą praktyki tanecznej w bezpiecznej przestrzeni, której celem jest doświadczenie uczucia błogości, otwartości, czy ekstazy. To wywoływanie stanu uniesienia, aktywowanie radości, uwalnianie napięć z ciała. Odnalezienie własnego rytmu i poczucia wolności, poruszając się bez zasad czy ocen.

Serdecznie zapraszamy 

Share This Event

bottom of page