top of page

sob., 22 maj

|

Studio Sananda

Ewa Wardzała: Między zewnętrznym wyrównaniem a wewnętrzną precyzją.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Ewa Wardzała: Między zewnętrznym wyrównaniem a wewnętrzną precyzją.
Ewa Wardzała: Między zewnętrznym wyrównaniem a wewnętrzną precyzją.

Czas i miejsce

22 maj 2021, 13:00 – 23 maj 2021, 13:30

Studio Sananda, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

ZEWNĘTRZNE WYRÓWNANIE I WEWNĘTRZNA PRECYZJA, 

CZYLI O RÓWNOWADZE MIĘDZY RUCHEM NA ZEWNĄTRZ I DO WEWNĄTRZ.

Alignment to odpowiednie ustawienie ciała, takie, w którym zachowujemy linie i płaszczyzny. A więc wyrównanie względem zewnętrznych odnośników: krawędzi maty, ściany, podłogi itp. Kiedy więc ustawiamy ciało w osi i w linii, bierzemy pod uwagę zewnętrzne czynniki, orientujemy się względem tego, co na zewnątrz by ustawić to, co wewnątrz. To uczy nas odpowiedniego poczucia wewnątrz, pewnej wrażliwości i poczucia kierunku działania. Orientuje naszą praktykę. Zmieniając zewnętrzne warunki zmieniamy to wewnętrzne poczucie. Kierunek naszego działania i nasza uwaga są jasne i kierują się od zewnątrz na zewnątrz, od peryferii do centrum. Z czasem praktyki te kierunki działania i ustawienie ciała względem zewnętrznych warunków stają się dla nas jasne. Jednak, żeby proces jogiczny był w równowadze, potrzebny jest też kierunek odwrotny. Iyengar nieraz mówił o ruchu dośrodkowym i odśrodkowym. Co to oznacza w praktyce? O tym na warsztacie...

SOBOTA: 12:30 - rejestracja uczestników 13:00 - 15:30 sesja asan 15:30 - 17:30 przerwa na lekki posiłek 17:30 - 19:30 sesja asan NIEDZIELA: 10:00 -11:30 pranajama 12:00 - 14:30 asany

Warsztat dla osób praktykujących minimum pół roku.

KOSZT: 260 zł / 2 dni 170 zł - sobota 140 zł - niedziela CATERING w sobotę dla CHĘTNYCH, koszt 20 zł. (Prosimy o info) Istnieje możliwość noclegu na sali - 25 zł.

ZAPISY: w recepcji szkoły, tel./sms 727 47 87 77 fb Studio Sananda - Szkoła Yogi email: jogasananda@wp.pl

ZADATEK: 80 zł, płatny w recepcji szkoły lub na rachunek: Agnieszka Wojtkowiak85 1020 4027 0000 1102 0472 2460 ; W tytule przelewu: „Warsztat z Ewą”. W przypadku większej ilości zgłoszeń decyduje kolejność wpłat. W przypadku rezygnacji po 16.05 zadatek jest bezzwrotny.

Ewa Wardzała Z wykształcenia indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka klasycznego tańca indyjskiego. Jogę praktykuje od 1999 roku, uczy od 2003, w 2015 uzyskała certyfikat stopnia Senior Intermediate I. Swoją praktykę weryfikuje i pogłębia regularnie odwiedzając Instytut B.K.S.Iyengara w Punie (RIMYI – Indie), gdzie również szkoli się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie, egzaminuje. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty tematyczne, również regularne wyprawy z jogą do Indii. W wolnym czasie podróżuje, fotografuje.

„Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie, jako tancerki, praca z ciałem, poprzez ciało i doświadczanie „na własnej skórze” były całkowicie naturalne – wręcz konieczne by zrozumieć. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie na macie i poza nią. Joga daje mi radość, wrażliwość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Serdecznie zapraszamy :-)

Share This Event

bottom of page