top of page

niedz., 27 lis

|

Poznań

Kobieta w równowadze

Praktyka menstruacyjna

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Kobieta w równowadze
Kobieta w równowadze

Czas i miejsce

27 lis 2022, 18:00 – 20:00

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Praktyki jogowe w nurcie B.K.S. Iyengara skierowane są do Kobiet, które doceniają naturalne strategie wspierające kobiece zdrowie, a także do tych Pań, które szukają dodatkowe wsparcia terapeutycznego, zmagając się z tzw. "kobiecymi dolegliwościami".

Kobiece sprawy, którymi zajmiemy się na zajęciach jogi to:

1. Menstruacja i dolegliwości okołomenstruacyjne

2. Zdrowie jajników

3. Równowaga hormonalna

Ad. 1 Po krótkim wstępie przejdziemy do przykładowej praktyki menstruacyjnej, której celem jest: lepsze oczyszczanie się, a także minimalizowanie bólu i problemów z układu pokarmowego, jaki często towarzyszy paniom w pierwszych dniach cyklu. Praktyka zakończy się relaksem i Pranayamą rekomendowaną na czas menstruacji.

Ad. 2 Przejawem zdrowia jajników jest prawidłowa owulacja. Zaburzenia owulacji mogą mieć swoje źródło w braku równowagi hormonalnej, np. w deficycie progesteronu, a także w chorobach metabolicznych - insulinooporności i cukrzycy, jak również w zastoju krwi i energii w miednicy. Proponowana sekwencja ma na celu poruszenie zastojów krwi i energii w obszarze brzucha i miednicy, a także stymulację układu hormonalnego w pozycjach odwróconych i wygięciach.

Ad.3 Równowaga hormonalna jest gwarantem zdrowia kobiety. Jej zaburzenia wynikają często z chorób metabolicznych, z braku ruchu jak i z innych indywidualnych przyczyn. Odpowiednio dostosowana i regularnie wykonywana praktyka jogi stymulująca przysadkę mózgową, nadnercza i jajniki wraz z wdrożeniem specjalistycznej sprofilowanej diety mogą przyczynić się do przywrócenia równowagi hormonalnej.

Czas trwania zajęć: 2h

Koszt: 60zł

lub wejście z karnetu z dopłatą 

k/4 + 35 zł; k/6 +30 zł; k/8 + 35 zł; k/10 + 35 zł; k/bez limitu oraz fitprofit/medicover + 40 zł

Zapisy u Ewy: 509 848 810

Prowadząca: Ewa Pytel-Bartnik

Ewa jest nauczycielką jogi i zwolenniczką holistycznych metod leczenia, szczególnie bliska jest jej Tradycyjna Medycyna Chińska. Ukończyła kurs „Zdrowie kobiety w ujęciu TCM” u Agnieszki Krzemińskiej. Regularnie uczestniczy w warsztatach doskonalących w nurcie jogi B.K.S Iyengara, także w warsztatach jogi terapeutycznej (Lois Steinberg, Rita Keller, Katarzyna Pilorz, Paulina Stróż, Konrad Kocot, Monika Salitra, Inka Cattell). Ewę interesuje zastosowanie jogi w rehabilitacji ruchowej, ale przede wszystkim w rehabilitacji ginekologicznej. Ewa jest przekonana, że jedynie zintegrowane działania prozdrowotne - połączenie wiedzy medycyny Zachodu z dietą i jogą (lub indywidualnie do potrzeb dobraną formą ruchu), suplementacją, ziołami i pracą z emocjami – wspierają aktywnie kobiece zdrowie. Twórczyni wielu warsztatów stacjonarnych i online poświęconych kobiecemu zdrowiu. Ewa prowadzi stronę na FB: „Kobieta w jodze. Zdrowy Fyrtel”, na Instagramie „Zdrowy Fyrtel”. W Poznaniu prowadzi jogę z elementami terapii dla kobiet w szkole Lovayoga („Joga w pre- i menopauzie” oraz „Joga dla kobiet z elementami terapii”).

Jeśli masz pytania, zadzwoń, napisz, chętnie odpowiem.

Zapraszamy serdecznie :-)

Share This Event

bottom of page