top of page

niedz., 18 gru

|

Poznań

Przesilenie zimowe - gongi, misy, instrumenty archaiczne

Koncert relaksacyjny Tomka Niewiadomego

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Przesilenie zimowe - gongi, misy, instrumenty archaiczne
Przesilenie zimowe - gongi, misy, instrumenty archaiczne

Czas i miejsce

18 gru 2022, 19:00 – 20:30

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Uwolnij się od bólu, stresu, napięć, zregeneruj się, odpręż, doświadcz dźwięków instrumentów archaicznych i pozwól sobie na podróż... wejrzyj w siebie i otaczającą cie przestrzeń..

Przesilenie zimowe koncentruje się wokół żywiołu/elementu ZIEMI, mocy materii i minerałów, które to wspiera kierunek północy i wszystkie związane z nim siły natury. Przesilenie zimowe to moment/brama przejścia między światem materialnym a duchowym, czas zatrzymania sie, wdechu ziemi i całej otaczającej nas przyrody. To czas pozornej ciszy. Ciszy, która skłania nas głównie do aktywności wewnętrznej, refleksji nad tym co przeminęło, jak i nad tym co przed nami. To czas dalekosiężnych wizualizacji, afirmacji, wszelkiego podsumowania, zatrzymania się w sobie, wglądu, analizy przebytych doświadczeń minionego roku – przemyślenia/wnioski „za i przeciw", planowania chronologicznego i długoterminowego w kontekście całego przyszłego nowego roku. To także czas regeneracji materii, odpoczynku ciała.

Archetypem tego okresu jest nasz wewnętrzny starzec/mędrzec jako istota spełniona i wiedząca. 

Naszym zadaniem jest odkryć go i spotkać się z nim w sobie, a następnie za pomocą prowadzenia i odpowiednich technik świadomie transformować. Wewnętrzny starzec/mędrzec żyje w każdym z nas. Jest obecny, i tak samo istotny dla naszej osobowości jak nasze pozostałe 3 wewnętrzne jakości tj. wewnętrzne dziecko, które swoje święto obchodzi w równonoc wiosenną, wewnętrzny młodzieniec w przesilenie letnie, czy wewnętrzny dorosły w równonoc jesienną.

Okres zimy, a zwłaszcza czas jego przesilenia, to nie tylko dogodny czas na uporządkowanie relacji z samym sobą, ze swoim wewnętrznym archetypem tj. starcem/mędrcem, ale także z naszymi przodkami babciami, dziadkami tymi jeszcze żyjącymi, i tymi co juz odeszli. Przodkowie to pamięć rodu, nośnik wzorców, programów, które (jako nie nasze) w nas mniej lub bardziej sie „wdrukowały”. Zatem okres zimy i związane z nią siły (w tym przodkowie/opiekunowie rodu) wspierają nas, wskazują nam, w jaki sposób możemy przeprogramować juz niesłużące nam (naszemu wewnętrznemu archetypowi) lub utrwalić (w wewnętrznym naszym archetypie) te wznoszące, potrzebne na tu i teraz wzorce-programy. Dlatego też w tym czasie przy wsparciu dźwięków odprawia się różnego rodzaju rytuały mające na celu wesprzeć energetycznie siły mądrości głowy tj. siły mentalne, a także wszystko to, co cykliczne w tym okresie powinno się zregenerować, przetransformować i zaplanować to co na wiosnę chcielibyśmy świadomie zasiać.

POZYCJA CIAŁA W CZASIE SESJI Pozycja uczestnika jest dowolna, leżąca ewentualnie siedząca (w zależności od predyspozycji i chęci uczestnika). Bierny udział uczestnika w zajęciach relaksacyjnych polegający na przybraniu pozycji/postawy wygodnej dla uczestnika, ze wskazaniem wedle możliwości uczestnika na pozycje leżącą. Pozycja leżąca jest wygodna i bardzo bezpieczna. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy mają słaby kręgosłup, zaburzenia równowagi lub inne dolegliwości uniemożliwiające przyjęcie do relaksu np. pozycji siedzącej.

PROGRAMOWANIE - TECHNIKI WYOBRAŻENIOWE/AFIRMACJA Afirmacja/wizualizacja jest doskonałym sposobem na urzeczywistnianie tego co by się chciało w życiu osiągnąć. Pojęcie to dotyczy zazwyczaj zdań wpływających na poziom samoakceptacji. Afirmować pod kątem własnej osoby to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie i wszystkiego, co się z sobą wiąże. Polega na wyobrażaniu sobie, powtarzaniu pozytywnych twierdzeń słownie czy tez w myślach na temat wszystkiego, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia samorealizacji u osoby ją stosującej.

Podczas sesji dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia, matę i coś do przykrycia się.

Przeciwwskazania: - rozrusznik serca, wszelkie wstawki mechaniczne w ciele, silne stany depresyjne. Szczególna ostrożność przy epilepsji.

ZAPISY:

w recepcji szkoły lub tel./sms 727 478 777

lub bezpośrednio u Tomka: 790566958

WSTĘP: 60 zł 

dla regularnych uczniów Studio Sananda - 50 zł

PROWADZĄCY Tomasz Niewiadomy/Organic Art. Syntony - https://organicartsyntony.wordpress.com/kontakt/, https://organicartsyntony.wordpress.com/, https://www.facebook.com/OrganicArtSyntony/, Niburu Project - https://www.facebook.com/Niburu-Project Pracownia i działania na rzecz osób niepełnosprawnych - http://www.ostoja.org.pl/.../40-pracownia-muzykoterapii

Share This Event

bottom of page