top of page

sob., 17 lut

|

Poznań

Warsztat jogi z Ewą Wardzałą: W kierunku lotosu

warsztat jogi metodą BKS Iyengara

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztat jogi z Ewą Wardzałą: W kierunku lotosu
Warsztat jogi z Ewą Wardzałą: W kierunku lotosu

Czas i miejsce

17 lut 2024, 13:00 – 18 lut 2024, 13:00

Poznań, Langiewicza 2/5, 61-505 Poznań, Polska

Goście

O wydarzeniu

W stronę lotosu.

Kwiat lotosu jest symbolem czystości, niewinności, równowagi, harmonii, oświecenia i boskości. Wyrasta z błotnistych zbiorników wodnych; korzeniami zanurzony w szlamie, powyżej powierzchni wody tworzy niezwykle piękny, czysty kwiat. Podobnie nasza świadomość oczyszczając się z nieczystości uciążliwości i poruszeń, z karmicznych osadów, stopniowo kieruje się ku oświecającemu światłu… 

Iyengar nazywa pozycje lotosu jedną z najważniejszych i najbardziej użytecznych asan. 

Jest postawą dobrą do medytacji i pranayamy. Ciało w niej odpoczywa, lecz nie popada w letarg. Umysł pozostaje czujny i uważny. Na czysto fizycznym poziomie zwalcza sztywność w biodrach, kolanach i stawach skokowych. Ponieważ zwiększa krążenie krwi w okolicy lędźwiowej i jamie brzusznej, tonizowane są narządy brzucha i kręgosłup. 

W naszym kręgu kulturowym, gdzie od wczesnego wieku siedzimy na krzesłach i nasze biodra sztywnieją, pozycja lotosu nie należy do łatwych. Podczas warsztatu jednak, małymi i dużymi krokami będziemy zmierzać w kierunku lotosu.

sobota 13.00-15.30 16.30-18.30 niedziela 10.00 - 11.30 pranayama 12.00 - 14.00 sesja asan

KOSZT: 360 zł ZADATEK: 160 zł płatny na rachunek: Agnieszka Wojtkowiak 85 1020 4027 0000 1102 0472 2460 ; w tytule przelewu: „Warsztat z Ewą” W przypadku rezygnacji po 11.02 zadatek jest bezzwrotny. Warsztat dla osób praktykujących regularnie przez minimum pół roku.

ZAPISY: tel./sms 727 47 87 77 lub fb/ Studio Sananda

Ewa Wardzała: Z wykształcenia indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka klasycznego tańca indyjskiego. Jogę praktykuje od 1999 roku, uczy od 2003, w 2015 uzyskała certyfikat stopnia Senior Intermediate I. Swoją praktykę weryfikuje i pogłębia regularnie odwiedzając Instytut B.K.S.Iyengara w Punie (RIMYI – Indie), gdzie również szkoli się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie, egzaminuje. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty tematyczne, również regularne wyprawy z jogą do Indii. W wolnym czasie podróżuje, fotografuje. „Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie, jako tancerki, praca z ciałem, poprzez ciało i doświadczanie „na własnej skórze” były całkowicie naturalne – wręcz konieczne by zrozumieć. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie na macie i poza nią. Joga daje mi radość, wrażliwość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Serdecznie zapraszamy 

Share This Event

bottom of page