top of page

sob., 08 paź

|

Poznań

Warsztat z Andrzejem Kozłowskim: Ciało jako pole świadomości. Witalne punkty Marma.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztat z Andrzejem Kozłowskim: Ciało jako pole świadomości. Witalne punkty Marma.
Warsztat z Andrzejem Kozłowskim: Ciało jako pole świadomości. Witalne punkty Marma.

Czas i miejsce

08 paź 2022, 13:00 – 09 paź 2022, 14:00

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

,, Pan powiedział: To ciało, o synu Kunti, jest nazywane polem, a ten który je poznaje znawcą pola.,, ,, Poznaj mnie jako znawcę pola na wszystkich polach istot, o Bharato: wiedzę pola oraz jego znawcę, i wiedz, że tylko dzięki tej wiedzy mogę być urzeczywistniony. ,, ,, Usłyszysz ode mnie pokrótce, czym jest pole, jaka jest jego natura, jakim podlega przeobrażeniom, skąd te modyfikacje pochodzą oraz kim jest Znawca i jaka jest jego natura. ,, ,, Pięć elementów, poczucie Ja, intelekt i również Prakrti, dziesięć zmysłów i umysł oraz pięć obiektów zmysłów, pragnienie i niechęć, przyjemność i ból, Świadomość ciała i podtrzymywanie prany, są one krótko opisane jako pole wraz z jego modyfikacjami. ,, BHAGAVAD GITA XIII

Marma oznacza tajemnicę, ukrytą energię życiową. Są to wrażliwe punkty energetyczne znajdujące się na całym ciele, przez które przepływa energia życiowa. Marmę definiujemy jako punkt lub obszar anatomiczny, w którym zbiegają się mięśnie, żyły, tętnice, ścięgna , kości i stawy. Punkty te wykorzystuje się do pobudzania narządów i układów wewnętrznych w organizmie.

W praktyce asan potrzebujemy odsłonić, ustanowić i ustabilizować różne punkty witalne w taki sposób, aby ciało mogło nasączyć się wewnętrzną energią. Ten proces rozbudzania witalności ciała możemy porównać do otwarcia okna i wpuszczenia do wewnątrz promieni słonecznych.

Podczas naszego spotkania będziemy eksplorować ciało, zmysły, oddech, emocje jako pole świadomości w kontekście ustanawiania różnorodnych punktów witalnych.

Serdecznie zapraszam do wspólnej praktyki !

Andrzej Kozłowski

Andrzej jest dyplomowanym nauczycielem jogi o stopniu Intermediate Junior III. Prowadzi swoje studio jogi w Lęborku Regularnie szkoli się w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) w Punie. Jest członkiem Komitetu Technicznego w Stowarzyszeniu Jogi Iyengara w Polsce, egzaminuje przyszłych nauczycieli.

O SOBIE: Praktykuję jogę od 2002 roku, uczę od 2008 roku. Jestem szczęściarzem mając okazję spotykać w swoim życiu ludzi, którzy mnie nieustannie inspirują, od najbliższej rodziny, poprzez przyjaciół, aż po uczestników zajęć i nauczycieli. To, że praktykuję jogę i mogę dzielić się swoją pasją z innymi, jest dla mnie przejawem nieprzewidywalności naszego życia. Moje doświadczenia życiowe otworzyły mnie na akceptację wielowymiarowości i niejednoznaczności naszej tzw. rzeczywistości. Każdy uczestnik zajęć staje się dla mnie inspiracją do zgłębiania wiedzy i poszukiwania skutecznych narzędzi do budowania relacji i w sprzyjających warunkach dzielenia się sobą.

SOBOTA, 8.10 

12:30 - rejestracja uczestników 

13:00 - 15:30 

15:30 - 17:30 przerwa na lekki posiłek 

17:30 - 19:30

NIEDZIELA, 9.10

10:00 - 14:00 

w trakcie przerwa (maks. 30 min)

KOSZT: 330 zł

CATERING w sobotę dla CHĘTNYCH, koszt 20 zł. (Prosimy o info) Istnieje możliwość noclegu na sali.

ZAPISY: w recepcji szkoły, tel./sms 727 47 87 77 lub fb Studio Sananda - Szkoła Yogi 

ZADATEK: 130 zł, 

płatny w recepcji szkoły lub na rachunek: Agnieszka Wojtkowiak 85 1020 4027 0000 1102 0472 2460 ; 

w tytule przelewu: „Warsztat z Andrzejem” 

W przypadku większej ilości zgłoszeń decyduje kolejność wpłat. W przypadku rezygnacji po 3.10 zadatek jest bezzwrotny.

Warsztat dla osób praktykujących minimum pół roku.

Serdecznie zapraszamy

Share This Event

bottom of page