top of page

sob., 18 lut

|

Poznań

Warsztat z Dorotą Kobos

ŚAUCA & SAMTOSA: oczyszczanie z przekonań i zadowolenie z doświadczania

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztat z Dorotą Kobos
Warsztat z Dorotą Kobos

Czas i miejsce

18 lut 2023, 12:30 – 19:00

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

ŚAUCA & SAMTOSA:

oczyszczanie z przekonań i zadowolenie z doświadczania rzeczy takimi, jakimi naprawdę są.

Nie istnieje wyraźna granica pomiędzy tym, co cielesne a tym, co umysłowe. Dlatego często konfrontowanie się z oporem własnego ciała stanowi spotkanie z granicami poznania własnego umysłu. Aby doświadczać swobody i zadowolenia, potrzebne jest zauważenie siebie w danym momencie i kontekście, takim, jakim on jest.

Jasność oglądu przesłaniają nam często nasze własne koncepcje siebie.

Zdyscyplinowana, regularna praktyka (tapas i abhyasa) daje nam możliwość zbliżenia się do tych mało komfortowych miejsc, w których zawsze istnieje możliwość rozluźnienia się i odpuszczenia (vairagya). Umożliwia akceptację miejsca, 

w którym jesteśmy ze sobą w ciele, umyśle i poprzez oddech. Taka praktyka daje poczucie oczyszczenia, jasnego, sattvicznego ciała i umysłu oraz docenienia włożonego wysiłku w kolejny krok do zrozumienia i objęcia siebie.

W wybranych grupach asan eksplorować będziemy te kierunki pracy, które nas ze sobą konfrontują. Będą to pozycje związane z wyzwoleniem swojej siły, odwagi i zaangażowania. Równie ważne jednak będzie otwieranie dostępu do wrażliwego czucia, gdy pozwolimy umysłowi osadzić się w ciele z oddechem, spokojnie i na dłużej.

Sobota, 18.02:

12:30 - 15:00  praktyka  

15:00 - 17:00 lekki posiłek

17:00 - 19:00   praktyka

Koszt: 200 zł     

Catering: 20 zł        

Zadatek: 120 zł    

płatny na rachunek: Agnieszka Wojtkowiak 85 1020 4027 0000 1102 0472 2460 ;

 w tytule przelewu: „Warsztat z Dorotą” W przypadku rezygnacji po 15.02 zadatek jest bezzwrotny. Warsztat dla osób praktykujących regularnie przez minimum pół roku.

 

Zapisy: w studio lub tel./sms 727 47 87 77  

O Dorocie:

Dorota Kobos jest dyplomowaną nauczycielką jogi metodą BKS Iyengara w stopniu Intermediate Junior III. 

Prowadzi swoje studio jogi w Warszawie, regularnie się szkoli biorąc udział w warsztatach z nauczycielami  z Polski i ze świata oraz w zajęciach Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) w Punie.

Obecnie przewodnicząca Komitetu Technicznego w Stowarzyszeniu Jogi Iyengara w Polsce, egzaminatorka przyszłych nauczycieli.

Jest także malarką i graficzką. 

Share This Event

bottom of page