top of page

sob., 11 mar

|

Poznań

Warsztat z Ewą Wardzałą

5 żywiołów w praktyce jogi

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
 Warsztat z Ewą Wardzałą
 Warsztat z Ewą Wardzałą

Czas i miejsce

11 mar 2023, 12:30 – 12 mar 2023, 14:00

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Svasthya to sanskryckiesłowo oznaczające „zdrowie”. 

Pochodzi od sva stha – co dosłownie znaczy tyle, co: „stać/być w sobie, być osadzonym i stabilnym ” lub też „stać/być w prawdzie wobec siebie”. Zdrowie jest stanem dynamicznym, który nie jest dany raz na zawsze, ale takim, o który potrzebujemy nieustannie dbać.

Wg filozofii jogi naturę - prakriti, na którą składa się zarówno otaczająca nas przyroda, jaki nasze ciało oraz świadomość, konstytuuje pięć elementów. Są to ziemia, woda, ogień, powietrze i eter.

Elementy te ulegają nieustannym przemianom, zmieniając swoje proporcje. Kiedy jesteśmy dziećmi, ich proporcje są inne, kiedy dojrzewamy zmieniają się, a w wieku dojrzałym dominują jeszcze inne. Te zmiany zadziewają się zarówno w skali całego życia, jak i krótszych okresów, takich jak pory roku, czy nawet jeden dzień. Nasze ciało fizyczne przyswaja pięć elementów na przykład poprzez pokarm. W ten sposób pozostaje w bezpośredniej interakcji z naturą, która wpływa na ich równowagę w ciele.

Wpływ ma także wszystko, co przyswajamy za pośrednictwem zmysłów. Nasza „strawa duchowa” ,  myśli i emocje także noszą cechy, które mogą wzmacniać albo osłabiać w nas siłę pięciu elementów. Kiedy wykonujemy pozycje jogi, także pracujemy nad równoważeniem pięciu elementów. W jaki sposób? Będziemy eksperymentować podczas warsztatu.

sobota

13.00-15.30

16.30-18.30

niedziela

9.00 - 10.30 pranayama

11.00 - 13.00 sesja asan

KOSZT: 330 zł 

ZADATEK: 130 zł płatny na rachunek: Agnieszka Wojtkowiak 85 1020 4027 0000 1102 0472 2460 ;

w tytule przelewu: „Warsztat z Ewą” 

W przypadku rezygnacji po 8.03 zadatek jest bezzwrotny. Warsztat dla osób praktykujących regularnie przez minimum pół roku.

ZAPISY:  tel./sms 727 47 87 77

Ewa Wardzała: Z wykształcenia indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka klasycznego tańca indyjskiego. Jogę praktykuje od 1999 roku, uczy od 2003, w 2015 uzyskała certyfikat stopnia Senior Intermediate I. Swoją praktykę weryfikuje i pogłębia regularnie odwiedzając Instytut B.K.S.Iyengara w Punie (RIMYI – Indie), gdzie również szkoli się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie, egzaminuje. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty tematyczne, również regularne wyprawy z jogą do Indii. W wolnym czasie podróżuje, fotografuje. „Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie, jako tancerki, praca z ciałem, poprzez ciało i doświadczanie „na własnej skórze” były całkowicie naturalne – wręcz konieczne by zrozumieć. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie na macie i poza nią. Joga daje mi radość, wrażliwość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Serdecznie zapraszamy :-)

Share This Event

bottom of page