top of page

sob., 23 sty

|

Studio Sananda

Warsztat z Nataszą Moszkowicz

RAJAS. CIEPŁO. ŻYCIE

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztat z Nataszą Moszkowicz
Warsztat z Nataszą Moszkowicz

Czas i miejsce

23 sty 2021, 12:30 – 24 sty 2021, 13:00

Studio Sananda, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Tamas, rajas i sattva aspektują rzeczywistość materialną, której budulcem są ziemia, woda, ogień, powietrze i eter. Elementy te wchodzą ze sobą w nieprzerwanie zmieniające się/ skończone relacje, dając rzeczywistości jej postrzeżeniowy wyraz. Rzeczywistość daje się doświadczać dzięki poruszeniom nacechowanym gunami oraz energią, jaka powstaje z kombinacji podstawowych elementów.

O gunach można powiedzieć, że są zasadami organizującymi zjawiska świata fizycznego/prakrti.

Wszystko co postrzegamy, postrzeganie samo, oraz narzędzia postrzegania są wyrazem tej gry. Materia naszego umysłu, przetwarzanie bodźców, przeżywanie treści umysłu, reagowanie na świat i wytwarzania relacji z życiem poza granicami własnego ciała nie są niczym innym, jak braniem w tej grze udziału.

——————-

W minionym roku zajmowaliśmy się potencjałem bezruchu i ciężaru związanych z tamasem. W tym roku zajmiemy się rajasem i procesami przetwarzania energii, jakie są jego domeną.

Rajas oznacza atmosferę/mgłę/opar/pył. Skupiony i świadomie regulowany może nas w życiu wznosić i wspierać. Wypełnia wolą, konsekwencją i pasją. Żywioł, który służy stwarzaniu, jeśli nieokiełznany, zmienia się w swoje przeciwieństwo. Wzmaga zmienność, pobudzenie, wątpienie, wahanie, pośpiech, niecierpliwość i nierównowagę. W zależności od pozyskanej energii i kontekstu rajas będzie rozpraszać, rozsadzać i niszczyć, albo budować i tworzyć.

Zasadą rajasu jest poruszenie i przeciwieństwo. Zadaniem ujarzmianie pozyskiwanej energii. Dynamika rajasu służy ujawnieniu i przemianie pozostałych gun - gęstości i ciemności tamasu, oraz przestrzeni i światła sattvy. Od związnej z tamasem stabliności, do związanych z sattvą możliwości doświadczania prowadzi równoważące i ukierunkowujące działanie. Mobilizacja. Przemieniająca nasze ogóle, instynktowne i bezwolne odruchy w świadome, zindywidualizowane akcje i reakcje.

SOBOTA, 23.01 12:30 - 15:30 17:00 - 19:00

NIEDZIELA, 24.01 10:00 - 13:00

KOSZT: Koszt: 240 zł Dla chętnych w sobotę CATERING - 20 zł Tylko sobota: 170 zł Tylko niedziela: 110 zł

ZAPISY: w recepcji szkoły, telefonicznie/sms 727 47 87 77 lub na fb Studio Sananda - Szkoła Yogi. ZADATEK: 100 zł, płatny w recepcji lub na rachunek: Agnieszka Wojtkowiak 85 1020 4027 0000 1102 0472 2460 ; w tytule przelewu: „Warsztat z Nataszą” Wpłata jest równoznaczna z wpisaniem na listę uczestników warsztatu. W przypadku większej ilości zgłoszeń decyduje kolejność wpłat. Reszta kwoty płatna na miejscu gotówką. Prosimy o dokonywanie wpłaty zadatku wyłącznie w podanej wysokości. W przypadku rezygnacji po 24.01 zadatek jest bezzwrotny.

O Nataszy:

Dyplomowana nauczycielka jogi według metody Iyengara® w stopniu Senior Intermediate I. Praktykuje od 18 lat. Poszukująca z natury. Z wykształcenia filozof i religioznawca. Z zamiłowania pisze, tłumaczy, fotografuje, inspiruje, organizuje, powołuje… Współtworzy Krakowski Warsztat Jogi, w ramach którego prowadzi Nauczycielski Program Szkoleniowy, Warsztaty Tematyczne i coroczne Wyprawy z Jogą do Indii. Tłumaczy organizowane w Polsce konwencje z nauczycielami o międzynarodowej renomie. Studiuje regularnie w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (Pune, Indie), oraz pod okiem nauczycieli stopnia Advanced. Działaczka Komitetu Technicznego i egzaminator Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Serdecznie zapraszamy :- ) 

Share This Event

bottom of page