top of page

sob., 22 sty

|

Poznań

Warsztat z Nataszą Moszkowicz

Elementarna równowaga

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztat z Nataszą Moszkowicz
Warsztat z Nataszą Moszkowicz

Czas i miejsce

22 sty 2022, 12:30 – 23 sty 2022, 14:00

Poznań, Langiewicza 2, 61-505 Poznań, Polska

Goście

O wydarzeniu

"ELEMENTARNA RÓWNOWAGA"

Studiując jogę Patańjalego, B.K.S. Iyengar przybliżył nam

środki obserwacji i poznawania tego, jak świadomość wyraża się w naszym ciele (āsana i prāṇāyāma)

oraz wskazówki jak praktykować, aby doświadczeniu równowagi 

i uzgodnienieniu naszego przeżywania z rzeczywistością wychodzić naprzeciw;

-  wolę (tamas) poszerzania i zgłębiania wiedzy svādhyāya,

oraz wolność od oczekiwań w procesie iśvarapraṇidhāna.

To uzgodnienie funkcjonuje w naszej metodzie pod hasłem „alignement”.

Tłumaczymy je jako zrównoważone ustawienie, właściwą postawę ciała i umysłu, przytomne uobecnienie się w przestrzeni i takie w niej działanie, które sprzyja spójnemu przepływowi świadomości. Ustawienie, które sprzyja samādhi.

Nie przyjmując w praktyce właściwej postawy - intencji otwarcia/woli budowania tamas, poznawania w ruchu/w relacji rajas, pole poznania nie oczyszcza się i nie odsłania istoty rzeczy sattva.

I „widz”, zamiast uzgadniać się z jej elementarną naturą, stale ulegającą zmianom i wobec poruszeń życia pozostawać równie stabilnym, co giętkim, równie naturą zobowiązanym, co z natury wolnym, zorientowanym i skupionym tadā draṣṭu svarūpe-‘vasthānam YS I.3,

uzgadnia się z vrtti, determinując swojość w nierozpoznanym od wewnątrz kształcie, bądź raz po raz ulegając kształtom powodowanego od zewnątrz umysłu. Sztywnieje i cierpi, utożsamiając się z granicami poznania lub cierpi w zamęcie nieokreślonych możliwości, zagubiony interpretacjach umysłu, niestabilny i rozproszony

vtti sārūpyam-itaratra

YS  I.1 atha yoga-anuśāsanam  Joga wydarza się tu i teraz.  Uwaga skupia się na doświadczeniu tylko tego, co właśnie się wydarza. Świadomość uobecnia się w kształcie poznającego i poznawanego teraz. Bezpośrednio przez stan, ruch i przestrzeń doświadczania  dla poznania rzeczywistości.

SOBOTA

12.30 - 15.00 

15.30 - 17.00

NIEDZIELA:

10:00 - 12.00, 

12.30 - 14.00

KOSZT: 280 zł 

ZAPISY: w recepcji szkoły, telefonicznie/sms 727 47 87 77 lub na fb Studio Sananda - Szkoła Yogi.

ZADATEK: 100 zł, 

płatny w recepcji lub na rachunek: Agnieszka Wojtkowiak 85 1020 4027 0000 1102 0472 2460 ; w tytule przelewu: „Warsztat z Nataszą” Wpłata jest równoznaczna z wpisaniem na listę uczestników warsztatu. W przypadku większej ilości zgłoszeń decyduje kolejność wpłat. Reszta kwoty płatna na miejscu gotówką. W przypadku rezygnacji po 16.01 zadatek jest bezzwrotny.

O NATASZY:

Dyplomowana nauczycielka jogi według metody Iyengara® w stopniu Senior Intermediate I. Praktykuje od 18 lat. Poszukująca z natury. Z wykształcenia filozof i religioznawca. Z zamiłowania pisze, tłumaczy, fotografuje, inspiruje, organizuje, powołuje… Współtworzy Krakowski Warsztat Jogi, w ramach którego prowadzi Nauczycielski Program Szkoleniowy, Warsztaty Tematyczne i coroczne Wyprawy z Jogą do Indii. Tłumaczy organizowane w Polsce konwencje z nauczycielami o międzynarodowej renomie. Studiuje regularnie w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (Pune, Indie), oraz pod okiem nauczycieli stopnia Advanced. Działaczka Komitetu Technicznego i egzaminator Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Serdecznie zapraszamy :- )

Share This Event

bottom of page