top of page

niedz., 07 lip

|

Kamionek Wielki

Wczasy z jogą. Harmonia wewnętrznego świata

joga łagodna, dla początkujących, dla dzieci, oddech, misy

Wczasy z jogą. Harmonia wewnętrznego świata
Wczasy z jogą. Harmonia wewnętrznego świata

Czas i miejsce

07 lip 2024, 16:00 – 13 lip 2024, 11:00

Kamionek Wielki, Kamionek Wielki 66A, 82-340, Polska

O wydarzeniu

Wczasy z jogą. Harmonia wewnętrznego świata.

Joga łagodna * joga dla początkujących * joga dla dzieci /rodzinna

6 dni , aby zatroszczyć się o siebie

o ciało , o umysł, o ducha

w pięknym miejscu

7 - 13.07

Uzdrowisko Love

Kamionek Wielki 66 A, 82-340 Tolkmicko

https://www.uzdrowisko.love/kontakt/

Zapraszamy na kilka dni wytchnienia i zadbania o siebie.

Jeśli praktykujesz jogę od niedawna lub jeszcze nigdy nie stanęłaś/stanąłeś na macie , a chciałabyś/chciałbyś spróbować, ten wyjazd jest dla Ciebie, możesz świadomie, metodycznie zanurzyć się w praktyce.

Jeśli masz dłuższą praktykę, ciekawym może być doświadczanie początkujących form z perspektywy swojego zaawansowania, wysubtelnianie praktyki dzięki indywidualnym wskazówkom lub współdzielenie tej przestrzeni z bliską osobą, z dorosłym czy z dzieckiem.

Joga fascynuje swoją uniwersalnością, wszechstronnością. W praktyce asan poddajemy się pewnym ustawieniom, szukamy adekwatnego wysiłku i rozciągnięcia, równowagi i stabilności , odpowiednich kierunków działania. To także praca z emocjami, porządkowanie myśli, a dzięki samoobserwacji nabieranie dystansu i uczenie się uważności. To coraz głębsze czucie, otwieranie serca na siebie i innych, na piękno istnienia.

W grupie każdy jest ważny. Każdy wnosi swój potencjał do procesu przetwarzania ciała i emocji. Poprzez ruch i oddech, wysiłek i relaks. Do procesu rozszerzania świadomości. W poczuciu bycia zindywidualizowaną częścią całości.

Joga poranna:

Praktyka prowadzona metodą Iyengara i uwzględniająca poziom zaawansowania uczestników. Znajdą się tu bardziej aktywne sekwencje, oparte na pozycjach z różnych grup asan (stojące, siady, skręty, wygięcia, skłony, brzuszne i odwrócone).

Joga popołudniowa:

Sesje regeneracyjne zawierać będą pozycje pasywne, otwierające i wyciszające, obserwację oddechu i proste pranajamy. Dzięki delikatnemu rozciąganiu, otwieraniu klatki czy bioder,  z wykorzystaniem pomocy do jogi, będą sprzyjać osiągnięciu głębokiego stanu relaksu.

Joga dla dzieci. Wakacje z jogą na zielonej macie.

Na sali lub w czułym otuleniu przyrody dzieci będą mogły zanurzyć się w jogowym świecie. Odkrywać go wszystkimi zmysłami, w zabawie, w wysiłku i w relaksie.  W pozycjach jogi dostrzec naturę. W przyrodzie, w stworzeniach, roślinach i ich korzeniach dostrzec pozycje jogi. Mniejsze i większe cuda natury, tak, by zapominając o czasie, w sobie pielęgnować zachwyt światem i radość.  Możliwe są także zajęcia jogi rodzinnej, krótkie wycieczki.

Orientacyjny plan

NIEDZIELA 7.07

17:00 - 18:45  joga regeneracyjna

19:00   kolacja

20:30 Spotkanie organizacyjne/zapoznawcze

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8.07 - 12.07

7:00 – 7:45 medytacja  (dla chętnych)

8:00 - 9:30  sesja jogi

9:30  śniadanie

czas wolny

14:00  obiad

16:00 – 17:00 joga dla dzieci / joga rodzinna

17:15 – 18:45 regeneracja i oddech (joga łagodna)

19:00 kolacja

20:30 spotkania w kręgu

SOBOTA 13.07

7:00 – 7:45 medytacja (dla chętnych)

8:00 - 9:30 sesja jogi

9:30 śniadanie

Zakończenie 

Pomoce do jogi będą dostępne na miejscu. Warto posiadać swoją matę.

W ramach wieczornych spotkań:

*Rytuał kryształowej przestrzeni : w oparciu o metodę theta healing i pracę z kryształami/minerałami spotkanie z sobą w bezpiecznej przestrzeni grupy. Grupa jako energetyczne tło tego , co wydarza się we wnętrzu każdego z nas. Nie ma przypadków, więc osoby wokół są na pewno tymi, które mają ta przestrzeń tworzyć. Każdy będąc dla siebie jest jednocześnie dla innych.

*Holograficzne rozmowy o jodze i życiu: o tym jak praktyka asan odzwierciedla życie i jak życie można kształtować czerpiąc z praktyki na macie. To grupa kształtuje temat.

*Medytacja z dźwiękiem: w pozycji leżącej lub siedzącej, prowadzona medytacja / wizualizacja z oddechem i dźwiękiem

*Koncert mis i gongów: relaks w dźwiękach i wibracjach (Agnieszka i Pola)

Dodatkowo płatny:

wykonywany przez Polę masaż wibracją mis i gongu wietrznego.

Można również skorzystać z oferty Uzdrowiska.

O nas:

Agnieszka Wojtkowiak

Zajęcia jogi prowadzę od prawie 15 lat, praktykuję znacznie dłużej. Od kilku lat prowadzę w Poznaniu Studio Sananda Szkoła Jogi. Jestem nauczycielką jogi metodą Iyengara (poziom III) certyfikowaną przez Instytut Jogi Iyengara w Punie (Indie). Obecnie jestem prezeską Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Cenię szerokie spojrzenie i otwartość na doświadczanie. Zatem i inne ścieżki rozwoju są mi bliskie. W mojej ewolucji, która stała się powrotem do siebie, odkrywaniem swoich potencjałów, aby stopniowo wdrażać je w życie, zawarły się: Huna i praktykowanie hawajskiego masażu Lomi Lomi Nui, wibracje mis i gongów, praktyki taoistyczne i qigong, theta healing, techniki kodu ciała i regularna medytacja. Uwielbiam być w naturze i czuć wewnętrzną radość.

Pola Myszkowska

Jestem mamą, joginką, masażystką i wielbicielką natury. Od kilku lat pracuję z dziećmi.

Poprzez jogę buduję w nich świadomość ciała i wewnętrznej siły. Fascynują mnie masaże dźwiękami i ich wpływ na ludzkie ciało. Wzbogacam zatem dziecięcą jogę dźwiękami, zapraszam dzieci w pełną cudów podróż, zabawę pełną śmiechu, nieoczekiwanych zdarzeń, przyjemnych wibracji i sensorycznych wrażeń.  Joga dla dzieci nie tylko wzmacnia koordynację ciała, uczy jak przebywać w stanie równowagi, odnajdywać w sobie siłę i spokój, ale także wypełnia radością i zbliża dzieci do siebie.

O miejscu

 

Dom położony jest na wzgórzu w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej niedaleko Zalewu Wiślanego. Oferuje piękną dużą salą warsztatową, gabinet masażu, gabinet terapii, saunę i balię ogrodową. Wokół domu znajduje się piękny tworzony z pasją ogród oraz duży staw.

W okolicy: plaże, molo, port z wypożyczalnią żaglówek, rowerów wodnych, kajaków itp., szkoła widsurfingu i kitesurfingu, możliwość jazdy konnej, Rezerwat Przyrody „Buki Wysoczyzny Elbląskiej”, Rezerwat Przyrody „Kadyński Las”, jeziora, latem tramwaj wodny do Krynicy Morskiej, Frombork (28 km) miejsce zamieszkania Mikołaja Kopernika, Mierzeja Wiślana (45 km), Elbląg (13 km), Gdańsk (60 km).

 

KOSZT:

2590 zł obejmuje nocleg, wyżywienie, zajęcia jogi, wieczorne spotkania

1890 zł osoba towarzysząca bez zajęć jogi (dorosły lub dziecko od 12 lat)

1450 zł dziecko 3-11 lat

Noclegi w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami.

Posiłki wegetariańskie w formie bufetu.

ZAPISY:  tel./sms 727 47 87 77 lub przez fb Studio Sananda

ZADATEK: 490 zł płatny na rachunek

Agnieszka Wojtkowiak 85 1020 4027 0000 1102 0472 2460

Serdecznie zapraszamy

Share This Event

bottom of page